Відверта розмова

Віталій Ярема: «Ми не для того стояли на Майдані, щоб чотири роки після нього прапорами розмахувати»

У четвер, 26 квітня, заступник голови обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Віталій Ярема (55 років) зустрівся з керівництвом райдержадміністрації, районної ради, депутатами, керівниками підприємств та установ Переяславщини. Відбулась предметна розмова з приводу вирішення нагальних проблем соціально-економічного розвитку нашого району.

Як зазначив у своєму виступі Віталій Ярема, він усе життя пропрацював у правоохоронних органах, три роки тому через брудні ігри певних сил у парламенті змушений був піти у відставку з посади Генерального прокурора.

— Нещодавно я зустрівся з Президентом України Петром Порошенком і під час розмови висловив своє бажання попрацювати на користь краю, де я народився і на благо нашої держави, — сказав Віталій Ярема, — отримав від нього підтримку, а сьогодні хочу запросити до співпраці й усіх вас.

Юрій Клименко, голова райдержадміністрації, представляючи учасникам зібрання самого Віталія Ярему, зазначив, що «ремонти сільських доріг, які розпочались цієї весни і яких не було протягом останніх десяти років, стали можливими завдяки підтримці Віталія Григоровича». Він також сказав, що перед початком зустрічі поінформував Віталія Ярему щодо проблем добудови школи в с. Переяславське і ремонту дороги Чирське — с. Переяславське і заручився його підтримкою.

У свою чергу Віталій Ярема звернув увагу на ряд проблем, які зараз існують в суспільних відносинах у всій Україні. Процитуємо:

— Кожного дня з екранів телевізорів, зі сторінок газет лунає критика на адресу Президента України. Що б де не трапилось — в усьому винен Порошенко. Хоча основні повноваження Президента виписані в ст. 106 Конституції України, в першу чергу — це захист країни від зовнішнього ворога та міжнародна діяльність. Із цими своїми повноваженнями Президент вельми успішно справляється. Економіка, соціальний захист — це вже справи Кабміну. Але де ви чули критику на адресу хоча б одного міністра? Натомість зараз Президент працює над вирішенням проблеми об’єднання усієї нації. А об’єднавчими факторами є мова й релігія. Мене часто запитують, чи можна було в 2014 році не віддавати Крим на поталу Росії. І я відповідаю: «Ні, бо 80 відсотків кримчан підтримували тоді окупантів, вони не відчували себе громадянами України і не вміли говорити українською. Так само й частина жителів Донбасу. Тому статус української мови, як єдиної державної — це те, що об’єднає націю, так само як ідея єдиної помісної православної Церкви.

Опозиційні ж сили навпаки сіють у суспільстві розбрат і недовіру. А ще застосовують безпрограшний метод критики – популізм. Згадайте, наприклад, голосування в Київській обласній раді за так звану «юліну тисячу»? Тоді як голова обласної ради Ганна Старикова місяцями не збирає засідання сесії облради для вирішення нагальних потреб області. Зараз на рахунках в облраді зосереджено понад 6 мільярдів гривень нерозподілених коштів, але ж їх можна було б використати для будівництва дороги до того ж Переяславського або для добудови школи в цьому селі, та й взагалі на реалізацію багатьох проектів на Київщині. Тому недавно 48 депутатів київської обласної ради, з різних політичних сил створили міжфракційне об’єднання, щоб таки провести сесію і розподілити бюджетні кошти на користь жителів області».

Віталій Ярема сказав, що час популістів йде у минуле: «У суспільстві зараз все більше затребуваними є люди, які вміють професійно робити конкретні справи — розвивати підприємства, відкривати нові робочі місця, платити гідну зарплату».
«Ми стояли на Майдані не для того аби чотири роки після нього розмахувати прапорами. Потрібна щоденна конкретна робота, яка спрямовувалась би на поліпшення життя людей», — зауважив Віталій Ярема.

І додав що в усьому світі цінують людей заможних, які своєю працею досягли добробуту для себе й для інших: «У нас же навпаки, якщо людина прожила 50 років, і нічого після себе не лишила, нічого не вміє — обирається у владу! А коли виявляється, що вона неспроможна дати лад не тільки своїм службовим обов’язкам, а й самій собі, у цих же людей настає розчарування і цією людиною у владі, і самою владою, аж до вищих її щаблів…»

Віталій Ярема наприкінці свого виступу розповів цікавий сюжет. Знайомий який раніше ніколи не був у Переяславі, побачивши на площі пам’ятник, запитав: «Що то за дві жінки стоять?» І я йому сказав: «Подивись, наскільки багатше від росіянки, вдягнена українка! І це природньо, бо ми завжди жили багатше за росіян, і незабаром знову так і буде. Я в цьому впевнений!»

Вцілому зустріч відбувалася у невимушеній, товариській атмосфері. До Віталія Яреми було багато питань і звернень, зокрема заступник голови Дівичківської ОТГ Сергій Андрієвський попросив Віталія Ярему посприяти будівництву дороги, від траси до села, на яку вже і проектна документація розроблена та кошти на саме будівництво ніяк до бюджету ОТГ не дійдуть. Головний лікар ЦРЛ Володимир Якименко, поскаржився на брак кадрів у сільській медицині й попросив порушити перед керівництвом області питання стосовно функціонування на Переяславщині лікарні інтенсивної терапії. Керівник сільгосппідприємства «Україна» Григорій Порало, депутати районної ради Сергій Шаменко та Григорій Дубина просили Віталія Ярему посприяти вирішенню системних проблем у земельних відносинах, які накопичилися в районі, власне як і по всій Україні. Аудиторію приваблювала манера спілкування Віталія Яреми, котрий не відповідав на ці складні питання людей, у стилі «розберемось -порішаємо», а попросив надати копії необхідних документів для детального вивчення ним цих проблем і вжиття усіх можливих заходів у межах його компетенції.

На згадку про зустріч Юрій Клименко подарував Віталію Яремі фотоальбом «Православні храми Переяславщини».

«Вісник Переяславщини»

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *