Віталій Ярема привітав дільничних офіцерів поліції

З 2004 року в Україні відзначається День дільничного офіцера поліції. Свято відносно молоде, але, зважаючи на суспільні зобов’язання, що покладено на дільничних, – поважне.

18 червня в День цього професійного свята у Переяслав-Хмельницькій РДА (Київська область)  відбулося вшанування людей, покликаних забезпечувати мир, спокій, добробут у громадах не лише наших міста та району, а ряду сусідніх районів, що сьогодні структурно підпорядковані Переяславському відділу поліції. Її начальник полковник Олег Петренко зазначив, зокрема, що, хоч у поліції і триває реформування, але дільничний залишається дільничним.

– Це той працівник, – сказав, – який першим виїжджає на місце пригоди. Коли слідчо-оперативна група направляється на місце злочину, він вже знає, до кого їхати, кого потрібно перевіряти.

На сьогодні один дільничний обслуговує 7-10 тис. населення, або у середньому 10 населених пунктів. Навантаження велике і хотілось би, щоб зарплата була вища. Та, повірте мені, я горджуся нашими співробітниками, в тому числі дільничними.

Привітати правоохоронців, що зібралися у залі засідань, прибули керівники району, міста та інші. Так голова Переяслав-Хмельницької РДА Юрій Клименко та голова райради Петро Качкалда щиро подякували їм за працю від громади Переяславщини.

– В нашому районі 51 населений пункт, а дільничних на місто й район лише сім, – висловив розуміння великого навантаження очільник РДА, – і в кожному селі є людина, що потребує вашої уваги, хоче, щоб ми їй допомогли.

– Я знаю, що в усі часи ви були на передньому краю, – доповнив керівник райради. – І важко було завжди. Так залишається і сьогодні, бо ця робота ніколи не була легкою. Велике значення має профілактична робота, попередження злочинів та правопорушень. Вона, може, й не помітна та вона основна.

За сумлінну роботу та з нагоди свята квітами, подяками, грошовими преміями вони нагородили правоохоронців Ігоря Сідала, Олексія Бондаренка, Сергія Антоненка.

Від громади міста винуватців свята привітав перший заступник міського голови Григорій Карнаух, а їх представникам вручив квіти, грамоти, подарунки. Також на свято завітав голова Яготинської РДА Василь Шмингановський. Людина добре відома у Переяславі, оскільки свого часу очолював міський відділ міліції, а останнім часом працював керівником міського відділення Пенсійного фонду. Він теж приїхав і з щирими привітаннями, і з подарунками.

Та, мабуть, з найбільшим захопленням учасники зібрання привітали нашого відомого земляка генерал-лейтенанта міліції у відставці, екс віце-прем’єр-міністра України та Генерального прокурора 2014-2015 років Віталія Ярему.

Він подякував в першу чергу своїм колегам за запрошення на це свято. Сказав, що з великою ностальгією згадує молоді роки, коли і сам працював дільничним інспектором.

– Правда, було це ще у 1987-2000-му роках у Дніпровському районі Києва, – поділився. – Починав працювати ще в радянські часи, які сьогодні згадуємо хто з ностальгією, хто, як жахливе минуле. Але, скажу відверто, тоді дуже багато приділялося уваги службі профілактики, до якої відносилися і дільничні інспектори. Уявіть, після школи міліції я молодим лейтенантом прийшов на дільницю, а через пів року вже отримав двокімнатну квартиру. Бо, як тут вже говорилося, справді, бачать розкриття якихось гучних злочинів, ваша ж робота часто не помітна. Та ви попереджуєте сімейно-побутові конфлікти, дитячу злочинність, алкоголізм. Сьогодні на руках у населення величезна кількість зброї і це теж дуже серйозна проблема.

Сказав і про те, що впливає на ефективність роботи. Коли раніше дільничним доводилося обслуговувати 3 тис. населення, то, вони, бувало, скаржилися, що не можуть проводити належним чином профілактичні заходи.

– Так, науково доведено, що в містах дільничний повинен обслуговувати до 3 тис. населення, у сільській місцевості – 1,5-2 тис. Коли мені сказали, яка велика кількість населення припадає на одного вашого працівника зараз, то, звичайно, це не справедливо. Правопорядок від цього і в регіоні, і в державі буде лише потерпати.

Також поділився, що перш, ніж їхати на це зібрання, зателефонував міністрові внутрішніх справ України Арсенові Авакову. Той передав особисті вітання колективу Переяславського міського відділу поліції. А на зустріч Віталій Григорович приїхав не як партійний функціонер, а як почесний президент фонду “Закон і честь”. Розповів, що цей фонд було створено у 2007 році. Коли Янукович став прем’єр-міністром, він, на той час вже генерал-лейтенант міліції, написав заяву, що не буде віддавати честь тричі засудженому за кримінальні злочини, і пішов на пенсію. Тоді і було створено цей фонд, який надає допомогу сім’ям загиблих працівників поліції та в інших питаннях організаційного характеру для забезпечення правопорядку у країні.

Зазначив, що хоч обіймав високі пости, по суті залишається міліціонером і цим пишається. 12 років його роботи у карному розшуку показали, що у правоохоронній сфері найважчою є робота дільничного інспектора. Від благодійної організації найкращим дільничним Переяслав-Хмельницького, Баришівського, Березанського, Яготинського та Згурівського відділень поліції презентував ноутбуки. Міському відділу поліції він також передав 1 ноутбук та  кілька роутерів.

Джерело: Вісник Переяславщини

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *