Віталій Ярема назвав кроки, завдяки яким можна подолати контрабанду

Для боротьби з контрабандою в Україні необхідно розробити відповідну державну програму та переглянути податкове навантаження на імпорт товарів. Таку думку в ефірі телеканалу «Прямий» висловив заслужений юрист України, колишній Генеральний прокурор Віталій Ярема.

«Сьогодні надзвичайно великий акцизний збір – від 10 до 15% – на імпорт товарів в Україну. Якщо бізнесмени, які імпортують товар в Україну, заплатять цей відсоток, то їхній бізнес практично розвалиться. Тобто треба законодавчо забезпечити можливість людям легально поставляти товар і сплачувати податки і мати від цього прибуток. Це економічна складова цього питання….Якщо ми візьмемо сьогодні імпортні товари, особливо товари дороговартісні, одяг, продукти харчування, автомобілі і багато інших товарів, то практично всі вони контрабандні. Всі ці товари проходять по різних схемах: або заниження вартості, або це товари, які провозилися в інші країни, а зупинилися в Україні, тут не розмитнені і доставлені до споживача…. Ці схеми можна подолати лише спільними зусиллями уряду та правоохоронних органів. Одними правоохоронними функціями контрабанду не поборють. Треба боротися і законодавчим забезпеченням, і, звичайно, створювати економічні умови для нормального легального бізнесу в Україні», – зауважив Віталій Ярема.

Він також додав, що озвучена нещодавно міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим цифра в 4 млрд. доларів, які щороку втрачає Україна через контрабанду, це більше 10% ВВП. «Тобто це величезні гроші, і ці суми сьогодні крутяться в тіні. Помножте на 26 – і що ми можемо придбати на ці кошти. І навіщо нам тоді МВФ і позики ці всі потрібні, якщо ми б сьогодні подолали контрабанду?», – зауважив Віталій Ярема.

Окремо він також зазначив, що попередні програми по боротьбі з корупцією, приміром, «Контрабанда – стоп», були тимчасовими заходами, які не призводили до довготривалого ефекту. «Всі ці операції були спрямовані на перенаправлення потоків контрабандного товару і отриманих коштів в інші політичні чи кримінальні структури, або ж злочинні угрупування….. Контрабанда і сьогодні знаходиться у такому ж стані, нічого не змінилось. І ті 4 млрд. доларів, які сьогодні називаються, уявіть в чиї кишені вони можуть лягати. А насправді ці цифри можуть бути набагато більші. Говорять навіть, що половина ВВП крутиться десь в цій сфері», – розповів Віталій Ярема.

На питання, якими ж кроками можна нарешті здолати цю ганебну ситуацію, Ярема відповів, що «в першу чергу, треба тим людям, які займаються боротьбою з контрабандою, збільшити заробітну плату, щоб у них не було «нищенского» існування, щоб вони були достойно забезпечені, трималися за свою роботу і думали про перспективу на роботі, а не про те, як збагатитися за один рік і піти на пенсію, і забути про це».

«Друге – прийняти відповідну державну програму, задіяти туди місцеві органи, органи державної влади, змінити законодавство, особливо з точки зору економічного забезпечення, податкове законодавство і провести відповідні правоохоронні заходи щодо встановлення цих схем, створити відповідні групи правоохоронців, які боротися з цим злом», – підсумував колишній Генеральний прокурор Віталій Ярема.

Нагадаємо, раніше 1News повідомляло, що Кабмін разом з МВС, Генпрокуратурою, НАБУ, САП, ДФС та СБУ збираються протидіяти контрабанді та тіньовим схемам на митниці.

Джерело: 1News

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *