Віталій Ярема: протягом багатьох років українська влада була начинена агентурою Росії

Викриття Службою безпеки України підприємства на Кіровоградщині, що експортувало до Росії хімічну речовину для створення блоку радіолокатора для виробництва зенітно-ракетного комплексу «Бук», приклад ефективної роботи спецслужби. Про це в ефірі «телеканалу 112» заявив заслужений юрист України, Генеральний прокурор 2014-2015 рр. Віталій Ярема, повідомляє Інформаційне агентство 1News.

«В нас є Закон, який забороняє відповідні стосунки з РФ, особливо у військовій сфері. Що стосується Служби безпеки України, то в черговий раз наголошую, що сьогодні це одна з небагатьох структур, яка ефективно працює в правоохоронних органах і забезпечує правопорядок та боротьбу з тими видами злочинів, які представляють сьогодні небезпеку для нашої держави. Затримання цієї групи і ліквідація цього каналу являється прикладом успішної і професійної роботи співробітників Служби безпеки», – зазначив Ярема.

Він додав, що нещодавно в Україні прийнятий Закон «Про національну безпеку» і дуже багато депутатів, політиків та громадських діячів намагаються всіляко позбавити Службу безпеки різних функцій. «Але я вважаю, що нам не треба весь час позбавляти когось якихось функцій. Наприклад, позбавили прокуратуру загального нагляду і нічим не замінили. Позбавили поліцію різних функцій… Це не просто, що на законодавчому рівні чи на папері передали функції і інша структура почала працювати. Це питання організації, професійного рівня, питання агентурного забезпечення. Це дуже складні питання, особливо в умовах військового протистояння з Російською Федерацією. І цей приклад (викриття співпраці кіровоградського підприємства з Росією – ред. 1News) показує, що сьогодні СБУ нам вкрай необхідна і її ефективність якраз говорить про це», – зазначив Віталій Ярема.

Колишній Генеральний прокурор звернув увагу на те, що протягом багатьох років українська влада була тісно пов’язана стосунками з Росією, саме тому зараз можна спостерігати викриття подібної співпраці. «Якщо ми повернемось в історію на декілька років, то ми розуміємо, що українська влада була повністю начинена агентурою РФ, яка готувалася до анексії Криму, до анексії Приазов’я та Причорномор’я. Тому переважна більшість підприємців, великих промисловців входили до Партії регіонів і практично співпрацювали із РФ. Розірвати ці вузли дуже важко. І не тільки з точки зору економічної, а й з точки зору політичної», – заявив Ярема.

«Це звичайно проблема і по ній потрібно прийняти не просто правові акти, які б забороняли це робити, але й активізувати роботу спецслужб», – підсумував він.

Нагадаємо, 24 червня Служба безпеки України викрила в Кіровоградській області приватне підприємство, що експортувало до Росії хімічну речовину. Напівпровідниковий сплав, що надсилали з України, потім направляли для створення блоку радіолокатора для військової техніки. Цей прилад використовується для виробництва зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Спецслужби встановили, що хімічна речовина після відправки до Росії направлялася в одне із конструкторських бюро приладобудування РФ, де з неї створювали модернізований блок радіолокатора. Такий радіолокатор, зазначає СБУ, використовується для виробництва зенітно-ракетного комплексу «Бук» та ракетно-гарматного комплексу «Панцир-С1», що перебувають на озброєнні в Росії та використовуються бойовиками самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

На підставі цих відомостей Служби безпеки Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції проти російського підприємства, таким чином обмеживши йому торговельні операції та припинивши торговельні угоди. «Щодо діяльності українського підприємства наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження», — додали в СБУ.

Раніше міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак рейсу МН17 був збитий на Донбасі влітку 2014 року саме з ракети «Бук».

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *