Світлій пам’яті Левка Григоровича Лук‘яненка

Сьогодні Україна прощається з унікальною людиною, справжнім її патріотом, батьком новітньої Незалежності нашої країни – Левком Григоровичем Лук‘яненком.

Він пішов від нас, але залишилася його велична справа, якій він присвятив усього себе – відстоювання свободи України, кожного її громадянина.

Левко Григорович ще в темні часи тоталітарної імперії прагнув бачити наш край європейським і демократичним. Він не чекав змін, а діяв: з ранніх років свого життя викликав на особисту дуель московсько-комуністичну тоталітарну систему і 1991 року побачив її смерть та торжество своїх ідеалів.

Його день народження і День Незалежності України співпали не випадково, – це справедлива винагорода за незламність духу та жертовне служіння рідному народові.

На Майдані, під час Революції гідності нас, молодших, окриляла та надихала його непохитна віра в перемогу добра над злом.

Левко Григорович був юристом за фахом, досконало вивчив усю злочинну суть радянської правової системи, протестував проти неї та першим став у витоків української державної моделі. Не випадково, саме він став автором Акту проголошення незалежності України – найважливішого історичного документу, який юридично народив нашу державу.

Працюючи у Верховній Раді України, на посаді першого віце-прем‘єр-міністра та Генерального прокурора, я відчував підтримку Левка Григоровича, отримував від нього книжки, надихався його волею до досягнення загальної мети – побудови справедливого українського суспільства.

Кожен із нас у цей день зобов‘язаний для себе пообіцяти бути достойним життєвого чину цього величного Українця. Він виборов нам Незалежність, а ми зобов‘язані її зберегти та утвердити.

Висловлюю всім рідним і близьким співчуття у зв‘язку зі смертю справжнього Героя України, її великого сина.

Вічна пам’ять та царство небесне, дорогий наш, Левку Григоровичу!

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *