До Дня захисника України!

Війни закінчуються, а скалічені тіла і душі – залишаються. Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни у селищі Циблі Переяслав-Хмельницького району – одне з небагатьох місць, де ветерани можуть отримати комплексну допомогу. Починаючи з листопада 2014 року, спеціалізація шпиталю була розширена. За чотири роки тут пролікувалися п’ять  з половиною тисяч бійців АТО.

До лікування пацієнтів тут підходять комплексно. Директор центру Юрій Гріненко переконаний, що вилікувати душу не полікувавши тіло не можливо. Тому в закладі для бійців АТО спершу проводять медико-психологічну, а вже згодом фізичну реабілітацію. А ще в центрі вже понад пів року діє програма з соціальної адаптації. Колишній волонтер Алла Борисенко працює заступником директора закладу з питань бійців АТО. Хлопці називають її «мама Алла». А більшість знає за позивним «Чонгар».

Свого часу жінка, будучи вагітною, вивозила з окупованого Криму цивільних і військових, возила на передову ліки і продукти, а ще займалася пошуком загиблих і звільненням полонених. У зоні бойових дій на світ з’явилася її молодша донечка Соломія. Тепер у Алли Борисенко трійко діточок.

Зараз Алла Борисенко вже не їздить на фронт, але продовжує допомагати колишнім бійцям вже тут, у мирному житті: знайти роботу, житло, відновити втрачені чи оформити нові документи. Для колишніх бійців – це дуже важливо. Адже коли знімається соціальний тягар, хлопці стають більш відкритими і беруться за лікування.

Напередодні святкування Дня захисника Вітчизни та Покрови Пресвятої Богородиці в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни, що у Циблях відбулися урочистості. Привітати ветеранів зі святом приїхали представники Переяслав-Хмельницької міської і районної ради та адміністрації. Пацієнтам і працівникам закладу вручили грамоти й медалі.

Зі святом привітав й уродженець славної Переяславщини, заступник голови Київської територіальної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Президент благодійного фонду «Закон і Честь» Віталій Ярема. Від його імені Аллі Борисенко вручила Подяку і такі важливі для її роботи – ноутбук та принтер, його помічниця Юлія Логвинюк.

У вітальному слові вона зокрема зазначила: «Дорогі наші борці різних поколінь! Для кожного з нас, для тисяч і мільйонів родин ви – Герої! Бо те, що ми живемо в своїй країні – вільній, з якою рахується Світ – це велике щастя і це ваша заслуга, насамперед».

«У ці чудові жовтневі дні ми маємо ще одну перемогу, до якої Україна йшла довгі 332 року. Петро Порошенко, той Президент, якому врешті вдалося  зруйнувати історичну несправедливість.  Вселенський Патріарх Варфоломій днями повідомив, що вже розпочато процес надання Україні томасу. А це означає, що скоро у нас знову буде своя єдина автокефальна українська церква» – додала Юлія Логвинюк.

Вона також побажала всім міцного здоров”я, щастя й злагоди в родинах та миру Україні.

Також для пацієнтів цього дня відкрили, на території шпиталю, стадіон. То ж на дозвіллі хлопці зможуть поганяти м’яча.

А закінчилося свято урочистим концертом у виконанні артистів Президентського оркестру України.

Автор: Людмила Розвадовська

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *