До шкіл Переяславщини почали надходити нові ергономічні парти

Напередодні ІІ семестру цього навчального року переяславські школи почали укомплектовуватись меблями, що призначені для першокласників у рамках освітнього проекту “Нової Української школи”.

Про це розповіла Віснику Переяславщини класний керівник одного із класів ЗОШ №7 Катерина Юхименко. Вона не лише показала свій оновлений клас, але й повідомила про новації у навчанні нинішнього підростаючого покоління.

Міністерство освіти для цьогорічних першачків розробило нову методику зарахування в школу з урахуванням прописки, а також стандарт навчання – “Нова українська школа”. За ним учні початкових класів навчаються в ігровому режимі, перші 2 роки оцінювання знань маленьких учнів взагалі не буде – лише сертифікат досягнень, домашніх завдань теж немає, а сам процес освіти орієнтований на патріотичне виховання.

– Ще один важливий момент – інтерактивність навчання  – зазначає Катерина Юхименко. – Клас поділений на так звані осередки  – математичний, тиші, дослідницький, читання. Велика увага має приділятися творчому розвитку дитини.

Крім підготовки вчителів, нового стандарту, програм, освітня реформа Нова українська школа  передбачає і нове середовище: мобільні парти, зручні індивідуальні шафи, комплекти Lego, ноутбук і принтер для вчителя, а також цілий ряд важливих дрібничок: терези, мікроскоп, лупу, набір магнітних цифр і знаків, моделі геометричних тіл. Тобто, має бути створено до деталей сучасний простір, у якому комфортно вчитися. Уряд спеціально виділив цільову субвенцію на закупівлю нового обладнання та дидактичних матеріалів для школи. До закупівлі необхідної техніки для реалізації реформи у нашому місті долучилася і міська влада та відділ освіти, допомагають і батьки. Це той випадок, коли діти об’єднують вчителів, батьків і владу.

Щодо меблів – робочих місць першачків. Особливість нових парт зі стільчиками в тому, що вони є модульними, легко збираються. Із цим копітким процесом допомагають впоратися батьки. Таким чином, вони не тільки власноруч мали можливість перевірити безпеку і властивості меблів, а й встигли поспілкуватись у неформальній атмосфері. Уже власні одномісні парти після канікул матимуть змогу перевірити і першачки, а також їх однолітки ще із трьох початкових класів ЗОШ №7.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *