Київська територіальна “Солідарність” відвідала ювілейний фестиваль культур народів світу за участі першої леді України

27 жовтня пройшов п’ятий ювілейний фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL. У церемонії перерізання стрічки взяла участь перша леді України Марина Порошенко. Також більш як 20 Надзвичайних і Повноважних послів та глав дипломатичних місій представили культуру понад 30 країн світу за участі посольств іноземних держав і діаспор.

Захід відвідала і представниця Київської територіальної організації Партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Ліліт Хачатрян.

Фестиваль щорічно організовує проект OUTLOOK, який працює у сфері медіа та культурної дипломатії. Цього року захід був проведений за підтримки Українського культурного фонду. Відвідувачі змогли ближче познайомитися з культурними особливостями Австралії, Аргентини, Афганістану, Бангладеш, Вірменії, Гвінеї, Грузії, Ефіопії, Німеччини, Індонезії, Індії, Іраку, Ірану, Казахстану, Киргизстану, Киргизстану, Лівану, Литви, Малайзії, Молдови, ОАЕ, Палестини, Румунії, Хорватії, Судану, Таджикистану, Туркменістану, Туреччини, України, Угорщини, Узбекистану, Чорногорії, Японії, Азербайджану та багатьма іншими.

Виставки предметів побуту, національних костюмів, культурних надбань, цікаві майстер-класи, презентації страв та напоїв від посольств та найкращі зразки хореографічної та музичної творчості –  стали невід’ємною частиною фестивалю і з кожним роком стають все масштабнішими. Палітра культур щороку доповнюється новими учасниками.

Ліліт Хачатрян розповідає: «Цього року гостей фестивалю чекали більше двадцяти тематичних локацій, організованих посольствами, де кожен бажаючий міг не тільки поспілкуватися з представниками різних народів, але й відчути “на смак та дотик” особливості інших культур. Кожен бажаючий мав нагоду скуштувати узбецький плов та суданські напої, дізнатись більше про ріштанську кераміку, розглянути яскраві барви таджицьких орнаментів сузане, відчути себе справжнім шейхом у атмосфері арабського дому, перейнятись африканською екзотикою, пограти на інструментах з індонезійського острову Ява, переглянути виставки світлин від відомих європейських фотографів – все це та багато іншого було для гостей на OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL!

Кожен гість мав змогу приміряти туркменські тюбетейки, власноруч розписати символи, навчитися ткати українські килими чи виготовляти милі іграшки з різнотрав’я, писати своє ім’я арабською чи бенгальською, прикрасити свої руки вигадливим індійським мехенді, спробувати створити кримсько-татарські орнаменти, навчитися запальним «па» аргентинської чакарери!».

Метою фестивалю є формування позитивного іміджу України серед світової спільноти, встановлення дружніх відносин між народами, налагодження культурних зв’язків між державами і сприяння обізнаності українців про особливості культури народів світу.

Фестиваль проводиться за підтримки дипломатичних місій і посольств іноземних держав в Україні, національно-культурних спільнот, громадських організацій, діаспор, а також за сприяння Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв».

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *