«Головні повноваження Президента – це захист країни від зовнішнього агресора та міжнародна політика. І тут немає рівних Порошенку»

Із жителями Переяслава та району 28 лютого провів зустріч Віталій Ярема, довірена особа кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. З переяславцями гість спілкувався у Будинку освіти, там зібралися переважно представники закладів соціальної та культурно-освітньої сфери, були учасники АТО, ветерани органів місцевого самоврядування – загалом понад сотню осіб.

«Вибори на стику фарсу і трагедії»

Міський голова періоду 1998-2005 рр. Григорій Сокур виступив перед земляками як помічник довіреної особи. Зазначив, що на таку громадську роботу попросився сам, бо вважає за необхідне говорити з людьми про ту тривогу і небезпеку, яка очікує на українців у разі їхньої безвідповідальності на виборах. Адже тривала російська агресія – нині головний виклик для нашого народу і на це треба зважати передусім.

– Я за життя пройшов більше десяти виборчих кампаній, нинішня як ніколи важка і неоднозначна, – наголосив Григорій Романович. – Люди мають обирати не чиєсь ім’я, а передусім Україну і її майбутнє. А Росія ставить на кого завгодно з нинішніх кандидатів, тільки не на Порошенка. Є привід задуматися: чому? Бо там знають, що саме він є істинно українським президентом, демократичним, схильним до компромісу і поступок лише заради інтересів країни. Нинішні вибори проходять на стику фарсу і трагедії. І нам треба бути дуже відповідальними виборцями, аби виборчий фарс не перетворився на трагедію країни вранці 1 квітня.

Про Віталія Ярему Григорій Сокур сказав, що він людина слова і честі передусім, для якої посади і статуси менш важливі, ніж конкретні дії. Власне, це він уже підтвердив справами, які допоміг організувати на Переяславщині. Сам гість також наголосив, що наближається переломний момент для країни. І людям дуже важливо в цей період знати дійсний стан справ, а не орієнтуватися на популістські заяви політиків та спотворену інформацію із приватних телевізійних каналів зацікавлених олігархів.

– Судячи з нинішніх рейтингів, у другий тур виборів вийдуть Зеленський і Порошенко, – прогнозує Віталій Григорович. – І є питання, чи вистачить у першого кандидата політичного досвіду, характерного стержня, необхідного в роботі президента. Не треба ототожнювати кіношного президента-Голобородька із Зеленським, не можна повестися на «інформаційну аферу» цього кандидата. Натомість Петро Олексійович уже довів своїми діями ефективність управління країною.

«Здобута ідеологічна і духовна незалежність»

Віталій Ярема нагадав про найважливіші, наймасштабніші проекти, втілені в країні за роки каденції нинішнього президента. Здобуття ідеологічної і духовної незалежності. Відновлення своєї ідентичності для сприйняття нас за кордоном, де раніше українців називали «руськими». Отримання томосу Українською Церквою, за словами гостя, як епохальна віха, вже вписано в нові підручники з історії.

– Порошенко вже вніс своє ім’я в історію України, виконавши заплановане: Томос, безвіз, Євросоюз, – сказав Віталій Ярема. Зазначив, що заслуга Порошенка як головнокомандувача ЗСУ в тому, що за чотири роки була відроджена армія і наразі вона в такому стані, коли здатна на суходолі зупинити наступ агресора. Українські військовики мають гідну зарплату, одяг, харчування і головне – збройне оснащення. На армію наразі витрачається 6% ВВП країни, для порівняння в Німеччині – 1%.

Віталій Ярема декілька разів у ході зустрічі наголошував, що згідно з Конституцією, Президент має всього лиш 31 повноваження, і головні з них – це захист країни від зовнішнього агресора та міжнародна політика. І саме в цьому немає рівних чинному Президенту Петру Порошенку. Завдяки його успішним перемовинам з європейськими та світовими союзниками Росія як агресор змушена стримувати свої амбіції, бо наразі сильно потерпає від міжнародних санкцій. Внаслідок цього змушена згорнути, зокрема, і два свої значимі проекти сучасного озброєння, бо вони залежні від поставок електроніки з європейських країн. Якби свого часу спрацював Віктор Ющенко як президент і Україна тоді вступила до НАТО, ставши членом системи колективної безпеки в Європі, то Росія ніколи не наважилася б на анексію Криму і агресію на Донбасі. Порошенко робить максимум, аби в 2024 році Україна подала заявку на вступ до альянсу. Загалом його політика – це не набір красивих гасел, а чіткий план дій з визначеними термінами.

Гість коментував і економічну ситуацію в країні. Зокрема, що пропаганда про винуватість Петра Порошенка у всіх бідах країни є перебільшеною. Звернув увагу, що питання економіки – це компетенція уряду. Ведення соціальної політики – окреме питання, яке теж не належить до компетенції Президента. Натомість недоліки роботи Кабміну взагалі та міністерств зокрема учасники президентських перегонів намагаються покласти на Порошенка. Між тим він дбає про покращення внутрішньої ситуації в країні.

– Ми всі зараз маємо думати про майбутнє своїх дітей. І президент на раді регіонального розвитку в Броварах оголосив відкриття «нового економічного фронту» – це війна з бідністю. Про це він сказав і на зустрічі зі студентами в Переяславі.

Віталій Ярема зауважив, що він провів кілька плідних зустрічей з головою КОДА Олександром Терещуком і вже запущені в роботу конкретні проекти з ремонту шкіл, доріг, медичних закладів на Переяславщині за рахунок субвенцій різних рівнів та на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Їх ведення наш земляк взяв під особистий контроль. Відповідаючи на запитання присутніх, зокрема, директора НІЕЗ «Переяслав» Олексія Лукашевича, запевнив, що готовий сприяти і внести на розгляд уряду пропозицію про запровадження організованих екскурсій школярів до переяславських музеїв не за кошти батьків, а в рамках програми національного виховання під егідою міністерства освіти.

Селяни переймаються економічними проблемами

У будинку культури села Гланишів відбулася зустріч довіреної особи Петра Порошенка з місцевими жителями, а також мешканцями Гайшина, Пристрім, Вовчкова. Зустріч розпочав Іван Забара, керівник структурного підрозділу ТОВ «Стейкагро», депутат районної ради від БПП. Він говорив передусім про умови і можливості, які останнім часом має бізнес для розвитку. Зауважив, що їхнє підприємство завдяки цьому прозоро сплачує всі податки і заробітну плату.

– Вона на сьогодні становить в середньому на нашому підприємстві 12 тисяч гривень. Цього року ми вперше не складалися на ремонт комунальних доріг, бо їх ремонтували за державний кошт. Я за молодь, яка прагне працювати на благо країни, але переконаний, що управляти державою без системного і політичного досвіду неможливо. Тому в день виборів задумайтеся, бо ваше рішення є надзвичайно відповідальним, – закликав Іван Васильович земляків.

Григорій Сокур також виступив і перед селянами. Говорив про зовнішню воєнну загрозу з боку Росії. Про те, як важливо в умовах політичної нестабільності главі держави працювати хоча б два терміни. Перший – це час становлення, напрацювання стратегії, другий – це шлях розвитку, забезпечення економічної стабільності та гарантії безпеки країни.

Віталій Ярема на цій зустрічі згадав ще про одну загрозу, яка формується з іншого боку, – зазіхання на наш суверенітет проросійської влади Угорщини, яка претендує на Українське Закарпаття, спекулюючи на мовному питанні. Тому зараз там необхідна гнучка, але категорична дипломатія, чітка геополітична стратегія української влади, аби запобігти небажаним наслідкам. Про це, окрім чинного Президента Петра Порошенка, наразі ніхто не говорить, так само, як жоден інший політик не називає відкрито Путіна агресором. Між тим вирішення саме цих принципово важливих питань, які перебувають винятково у зоні повноважень Президента, визначатимуть майбутнє України. А вже коли будуть забезпечені гарантії нашої незалежності і територіальної цілісності, будемо піднімати рівень економіки і добробуту кожного українця.

– Я часто спілкуюся з Президентом, знаю його думку, наскільки він обізнаний з реальним станом справ в економіці, соціальній сфері, знає настрої українців, – наголосив Віталій Ярема. – Є розуміння, як складно зараз людям, тому вже запроваджені ряд змін, спрямованих на покращення життя: підвищення пенсій, заробітних плат, монетизація субсидій – це тільки останні рішення щодо соціального захисту населення. Звичайно, людям хочеться змін, хочеться і оновлення влади, але варто передбачити: які наслідки будуть? Тому в день виборів кожному треба добре подумати і про особисту відповідальність за своє рішення.

Сільські мешканці активно спілкувалися з гостем, мали до нього багато запитань, зауважень. Був уже привід і подякувати. Директор Пристрімської школи Сергій Кириченко висловив сподівання, що обіцяна реконструкція в цьому закладі завершиться цього року. Зате пенсіонери переймалися труднощами багатодітних сімей. Одна з жінок поскаржилася, що відмінили пільгу на проїзд для дітей із таких сімей, і тепер її внуки до неї рідко їздять, бо дорого. Сільський голова Вовчкова Тетяна Постолюк порушила проблему охорони «колгоспних лісів», а також бездіяльність поліції у розслідуванні справ щодо їх вирубування.

Та найболючішою проблемою нині для людей є відносини з «Київоблгазом». Підприємство продовжує присилати людям платіжки для оплати за обсяг спожитого газу не за показниками лічильника, а збільшеним на певний коефіцієнт через «приведення до стандартних умов». Вислухавши людей, Віталій Ярема дав доручення першому заступнику голови Переяслав-Хмельницької РДА Андрію Коркачу підготувати обґрунтування, аби цю проблему далі вирішувати із залученням юристів.

Марина ПЕТРОВА

“Вісник Переяславщини” (на правах політичної реклами)

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *